Типи харчування в готелях: розшифровка RO, BB, HB, FB, AI, UAI.

Дуже часто туристи упускають із виду абревіатури навпроти пункту «Харчування»: AI, HB, BB тощо. - Позначення типів харчування в готелях. Часто вони – один із найсуттєвіших факторів, що впливають на вартість проживання в готелі. Як розшифровуються такі позначення? На якому варіанті варто зупинитись? У цій статті даємо докладну розшифровку та докладний опис.

Економ-варіанти: BО, RO, та BB.

OB (Only Bed), RO (Room Only) або AO (Accommodation Only) мають на увазі розміщення в номері готелю без харчування.
ВВ – "bed & breakfast" – означає, що у вартість проживання включено лише сніданок. Сніданок, як правило, передбачається у вигляді "шведського столу" і по безлічі страв залежить від рівня готелю та країни проживання. Наприклад, сніданок за системою BB у центральній Європі значно поступається варіанту проживання BB у Греції чи ОАЕ.


Плюси: Ви дійсно заощадите, бронюючи готель без харчування, тому що готелі зазвичай закладають більшу частину прибутку саме в їжу, а також ви зможете снідати, обідати та вечеряти, коли вам заманеться, жодних обмежень у часі, асортименті страв та виборі ресторану.

Мінуси
: У деяких країнах, наприклад, в ОАЕ та країнах Європи, самостійне харчування може виявитися набагато дорожчим, ніж обіди в готелі, а також не біля кожного готелю є різноманітність ресторанів.


Пансіони HB, HB+, FB+.

Пансіони HB, HB+, FB+ підходять для тих, хто не збирається особливо налягати на спиртні напої під час відпочинку та віддають перевагу шведському столу. Це найпоширеніший тип харчування у готелях 3-4 зірок.

НВ – "half board" – напівпансіон, який включає сніданок і вечерю, а також безкоштовний чай, каву, воду на сніданок. HB – вигідний варіант для шанувальників активного відпочинку. Він підійде вам, якщо більшість дня ви проводите на екскурсіях, біля моря або на лижному схилі.

HB+, тобто "half board +" - це розширений напівпансіон, що передбачає сніданок і вечерю, так само передбачені деякі безкоштовні алкогольні напої, як правило, місцевого виробництва.

FB - "full board" - повний пансіон, що включає сніданок, обід та вечерю. У стандартному FB безкоштовні напої подають лише на сніданок. В обід та вечерю усі напої за додаткову плату.

FB+ (full board+) – розширений повний пансіон, сніданок, обід та вечеря, а також напої (у багатьох готелях навіть пиво та вино) безкоштовно.


Плюси: Так як у ціну вашої путівки не включені всі види спиртного, ви отримуєте привабливу ціну на відпочинок, набагато нижчу, ніж "all inclusive", при цьому точно не залишитеся голодними.

Мінуси: Обмеження в часі: наприклад, у багатьох готелях сніданок триває з 7.00 до 11.00, тобто ті, хто віддає перевагу пізнішому прийому їжі, можуть не встигнути, оскільки другий сніданок і полудень відсутні.


Все включено: ALL, Al, UAL, UAI.

Для тих, хто любить ні в чому не відмовляти на відпочинку, ідеальні варіанти - ALL, Al, UAL, UAI - знамениті "all inclusive", тобто "все включено". AI, ALL (all inclusive) "все включено", багаторазове харчування без обмежень. Залежно від рівня готелю AI може бути від варіанта триразового харчування, до багаторазового протягом усього дня – ресторани, барбекю, гриль, нічні бари тощо. Безкоштовні алкогольні напої місцевого та рідше імпортного виробництва.

UAI, UAL (ultra all inclusive, UALL) тип харчування за системою "ультра все включено" - включений будь-який алкоголь, у тому числі й імпортний - на кшталт шотландського віскі чи французького коньяку. Багаторазове харчування протягом усього дня за бажанням у ресторанах різних кухонь світу, гриль-барах, у нічних барах та ін., протягом усього дня морозиво та солодощі.

Плюси: Ви зможете повністю відключитися від будь-яких турбот під час відпочинку, обравши тип харчування "all inclusive", а це головне завдання вашої відпустки. Мінуси: Такий тип харчування – найдорожчий. Також можна запросто набрати зайві кілограми, якщо зайве налягати на солодке.

У дорогих готелях бувають ресторани А ля Карт (A-lacarte), які часто тематичні і розрізняються по кухнях світу. Тут все як у звичайному ресторані – вибираєте страви по меню та офіціант вам приносить замовлення. Залежно від типу харчування, ресторани "А ля Карт" можуть бути як платні так і безкоштовні. Буває так, що якщо ресторан "А ля Карт" платний (що буває рідко при оплаченому харчуванні AI або UAI), а у вас оплачено харчування HB або FB, можна повечеряти в ресторані зі знижкою в рахунок вечері за системою "шведського столу". Важливо пам'ятати, що повечеряти в таких ресторанах можна тільки за попереднім записом, причому, якщо ресторан хороший, краще це робити за кілька днів до його відвідування.

ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ В ГОТЕЛЯХ.
Що буде їсти дитина під час відпочинку? Ця тема турбує всіх батьків.

У ресторанах готелів 4* та 5* пропонують дитяче меню, але це не означає, що серед страв виявиться багато корисних для здоров'я салатів та каш. Часто до захоплення маленького туриста в готелі годують різним фастфудом. Проблему вирішує шведський стіл чи замовлення індивідуального меню. Крім того, свіжі фрукти та овочі легко придбати у магазинах та на ринках.